اخبار > رونمایی از بانک تمام متن پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   رونمایی از بانک تمام متن پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی   

دسترسي به نسخه تمام متن بيش از 200 هزار پايان‌نامه فراهم مي‌شود

 

 

به گزارش "روابط عمومي و بين‌الملل پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران" بيش از 260 هزار پاياننامه در پايگاه ملي پاياننامه‌ها(ايرانداك) تا پايان خرداد ماه سال جاري ثبت و نمايه‌سازي شده كه در اختيار جامعه علمی قرار مي گيرد.

بر همين اساس، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هايي كه با ایرانداک تفاهم‌نامه همكاري را امضا نموده‌اند، به اطلاعات پايان‌نامه‌ها دسترسي مي‌يابند.

لازم به ذكر است، اين پايان‌نامه‌ها مربوط به 161 موسسه بوده كه در اختيار پژوهشگاه قرار گرفته است.

گفتني ‌است، نزدیک به 15 هزار پايان‌نامه ايرانيان دانش آموخته خارج از كشور كه تا سال 86 در پايگاه پاياننامه‌هاي پژوهشگاه بارگذاري شده‌اند نيز در دسترس قرار گرفته است.

لازم به توضيح است، دسترسی به متن کامل پایان‌نامه‌ها بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین موسسات و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران منعقد شده است خواهد بود و دانشگاه‌ها بر اساس سیاست‌گذاری داخلی خود دسترسی به متن کامل پایان‌نامه‌ها را به اساتید و دانشجویان خود خواهند داد.

گفتني است، بر اساس بخشنامه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشجويان موظفند يك نسخه از پايان‌نامه و رساله خود را قبل از فارغ التحصیلی به پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران تحويل نمايند.

لازم به ذكر است، رونمايي از نسخه الكترونيكی تمام متن 200 هزار پايان‌نامه‌ در روز دوشنبه 17 تير ماه از ساعت 9:30 با حضور دكتر مهدي نژاد، معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران انجام خواهد شد

مرکز اطلاعات و مدارک علمی پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران (ایرانداک) نسخه تمام متن بيش از 200 هزار پايان‌نامه و رساله را در اختيار دانشگاهيان قرار مي‌دهد.

منبع : سایت ایرانداک

 
 

  

 


      

 گروه خبری :اخبار تصويري, اطلاعیه ها    1392/04/18 ساعت :١١:٣٦     تعداد نمایش:3129    کد خبر:٢٥١٠

 


آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 320638
 بازدید امروز : 1046
 کل بازدید : 2278603
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/6094